Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Türk-Yunan orduları ortak devriye yapacak” iddiası yalanlandı

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, “Türk-Yunan orduları ortak devriye yapacak” iddialarının doğru olmadığını bildirdi.

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında yer alan “Türk-Yunan orduları ortak devriye yapacak” iddialarının doğru olmadığı belirtildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Yunanistan Denizcilik ve Ada Politikaları Bakanı Christos Stylianides arasında ve heyetler arası görüşmelerde, iş birliğinin güçlendirilmesine yönelik görüş alışverişinde bulunulduğunun ifade edildiği açıklamada şunlar aktarıldı:

"Düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığıyla ortak mücadele için iki ülke arasındaki iş birliği yolları ele alınmıştır. Ayrıca Türkiye- Yunanistan Sahil Güvenlik makamları arasındaki iş birliği ve iletişimin güçlendirilmesi konusu değerlendirilmiştir. Görüşmelerde, Türkiye ve Yunanistan’ın Ege Denizi ve Meriç Nehri’nde ortak devriye faaliyetleri yürüteceğine dair bir karar alınmamıştır. Asılsız haberlere itibar etmeyiniz"

Hibya Haber Ajansı