Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Avşar: “Kurum’un şehircilik anlayışını bakanlık dönemindeki icraatları göstermektedir”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’un seçim vaatlerini eleştirdi.

DEVA Partisi Genel Başkan

DEVA Partili Avşar, Kurum’a bakanlık döneminde yeşil alan vaadiyle boşaltılan ve yapılaşmaya açılan askeri alanları, imara açılan tarım ve ormanlık alanlarını, yapılaşmaya açılan toplanma alanlarını, vaat edilip yapılmayan yüzbinlerce sosyal konutu, 3 katlı büyük İstanbul tünelini, ulusal risk kalkanı modeli ve Kanal İstanbul’u sordu.

“Cumhur ittifakı adayı Murat Kurum’un şehircilik anlayışını, 2018-2023 yıllarını kapsayan bakanlık döneminde yaptığı icraatlar göstermektedir.” diyen Avşar, Kurum’a şöyle seslendi:

“Bakanlık döneminizde kaç askeri alan yeşil alan vaadiyle boşatıldı ve yapılaşmaya açıldı? Kişi başına düşen yeşil alan miktarını 11,80 metrekareye çıkaracağını söylediniz. Bakanlık döneminizde kaç askeri alan yeşil alan vaadiyle boşatıldı ve yapılaşmaya açıldı?

Bakanlık döneminizde ne kadar tarım ve ormanlık alanı imara açıldı?  8 milyon 140 bin metrekare yeşil alan vaat etmenize rağmen bakanlık döneminizde ne kadar tarım ve ormanlık alanı imara açıldı? Bakanlık döneminizde kaç toplanma alanı yapılaştı?  Beş yıllık bakanlık döneminizde tüm ülkede kaç konutu dönüştürdünüz? 3 katlı büyük İstanbul tünelinin ne kadarı yapıldı ve ne zaman faaliyete geçecektir?”

Hibya Haber Ajansı