Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yavaş, ANKESOB üyeleri ve taksici esnafıyla buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ANKESOB) üyeleri ve Başkentli taksici esnafıyla bir araya geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı

Mansur Yavaş, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) üyeleri ve Başkentli taksici esnafıyla buluştu.

“Ulaşım esnafına her konuda destek oluyoruz” diyerek konuşmasına başlayan Mansur Yavaş, özel halk otobüslerine destek olduklarını hatırlatarak dolmuşçulara da destek vermeye başlayacaklarını ifade etti.

Pandemi döneminde taksici esnafına yapılan destekleri anımsatarak açıklamalarını sürdüren Başkan Yavaş, “Dezenfektan çalışmaları, şeffaf kabin desteği, maske desteği ve özellikle Sağlık Bakanlığının yetişemediği zamanlarda filyasyon ekibine talep edilen taksilerin günlük ücretini ödeyerek hem pandemi döneminde sıkıntı çeken vatandaşların ihtiyaçları görüldü hem de o zamanki şartlarda zor durumda olan taksici esnafımızın kazanmasının yolunu açtık” diye konuştu.

“Bin 800 taksi dijital platforma entegre edildi”

Başkan Yavaş, taksilerin dijital dönüşü olarak adlandırılan ‘Başkent Taksi’ projesinden bahsederek, “Dijital platforma taşıyarak, özellikle tarife değişikliği olduğu zaman o kuyruklarda, güneşin altında, yağmurun altında bekleme olayını da inşallah sona erdiriyoruz. Biz şimdiye kadar bin 800 ticari taksimize bunları takmıştık. Özel bir tesis kurduk. Tesisimizde montaj, teknik servis ve mühürleme hizmetlerini sunuyoruz. Taksilerimize kamera sistemlerini ücretsiz olarak montajlamaya başladık. İnşallah taksicilerimizin hepsini bu kamera derdinden kurtaracağız” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı