Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tuzla’da afet bilinci artıyor

Tuzla Belediyesi “Afetlere hazır Tuzla” mottosu ile hayata geçirdiği çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Tuzla Belediyesi Arama Kurtarma Ekibine yeni katılan gönüllü personellere, İstanbul Anadolu Yakası AFAD Birlik Müdürlüğü tarafından Arama Kurtarma 1. Seviye Eğitimi verildi.

Tuzla Belediyesi "Afetlere hazır

Tuzla’da olası afetlere karşı çalışmalar aralıksız devam ediyor. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'nın liderliğinde, ilçenin afetlere karşı hazırlıklı olması için geliştirilen projelere devam edilerek afet bilinci her geçen gün daha da artıyor.

7'den 77'ye her yaştan kişiye yönelik düzenlenen afet eğitimlerinde afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler tek tek anlatılıyor. Tuzla Belediyesi personelleri de topluma yararlı bir birey olmak, toplumun faydasına çalışmak için gönüllü olarak bu çalışmalara katıldı. İstanbul Anadolu Yakası AFAD Birlik Müdürlüğü tarafından verilen eğitimlerde enkaza gitme, oranın güvenliğini sağlama, kırma, kesme, kurtarma gibi saha çalışmalarına yer verildi. Bir hafta süren eğitimler kapsamında personeller saha çalışmasının yanı sıra teorik dersler de aldı.

“AFAD eğitimi almak üzere geldik”

Eğitimlere katılan gönüllü personel Ümit Elveren, “AFAD eğitimi almak üzere geldik, kısmi olarak gönüllüyüz ancak hepimiz bir istek, arz, talep doğrultusunda buradayız. Topluma yararlı bir birey olmak, toplumun faydasına çalışmak için biz buradayız. Herhangi bir olumsuzluk esnasında arama kurtarma ekibi olarak hali hazırda görev yapmak için eğitim yapmaktayız. Bugünlük eğitimimizi tamamladık, toplamda şu an için bir haftalık bir eğitimdeydik. Eğitimde ilk önce enkaz başına geldik, arkadaşlarımızla buranın güvenliğini sağladık. İçinde herhangi bir kazazede olduğunu düşünerek hareket ettik, hassas çalışmakta özen gösterdik. Onun için eğitmenlerimiz de bize çok yardımcı oldu. Kırma, kesme, kurtarma çalışması yaptık. Herhangi bir enkazda başka bir ölü ya da yaralı var mı onun eğitimini aldık. En sonunda da bizden sonra eğitime gelecek arkadaşlarımız için kırıp döktüğümüz şeyleri temizledik ve o şekilde bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı