Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TCMB/Karahan: “Enflasyon görünümünde bozulmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz”

İSTANBUL-04.02.2024-HİBYA- Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, enflasyon beklentilerini ve fiyatlama davranışlarını yakından izlediklerini vurgulayarak, “Enflasyon görünümünde herhangi bir bozulmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz” dedi.

İSTANBUL-04.02.2024-HİBYA- Merkez Bankası (TCMB)

TCMB Başkanı Karahan, göreve atanmasının ardından yaptığı ilk açıklamada, “Merkez Bankamızın temel amacı ve önceliği fiyat istikrarını sağlamaktır" dedi ve ekledi:

"Bu doğrultuda, güçlü ekibimizle dezenflasyonu sağlamaya yönelik çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. Enflasyon, hedefimizle uyumlu seviyelere gerileyene kadar, gereken parasal sıkılığı korumakta kararlıyız. Enflasyon beklentilerini ve fiyatlama davranışlarını yakından takip ediyoruz. Enflasyon görünümünde herhangi bir bozulmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz.”

Dr. Karahan, 2024 yılının ilk Enflasyon Raporu’nun tanıtımı amacıyla 8 Şubat Perşembe günü saat 10.30’da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.

TCMB Başkan Yardımcısı olan Fatih Karahan, 3 Şubat 2024 tarihli ve 32449 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığına atandı.

Hibya Haber Ajansı