Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tambova: “Siyaset bilimi ve doktrini, alelade ve sıradan bir meşgaleye dönüştürülmüştür”

Siyaset bilimci ve politikacı Dilara Tambova, siyaset bilimi ve doktrininin alelade ve sıradan bir meşgaleye dönüştürüldüğünü öne sürdü.

Bu haberin fotoğrafı yok

Tambova, son günlerde yaşanan gelişmelerle siyasetin ticarileştiğini,kimin nerde olacağı, bir partiden seçilip, üç günde partisini terk ederek, seçmen iradesini ayaklar altına almayacağının hiçbir garantisi olmadığını savundu.

''Bırakın ideolojik değerleri ve sadakati, asgari kişisel bir ahlak güdüsü dahi olmayanların adeta servetine servet katmak ve siyaseti de ticarileştirmek maksadıyla kullandığı bir mecra haline getirilmiştir.'' iddiasında bulunan Tambova,şunları söyledi:

''Magazinsel paylaşımlar, tuhaf açıklamalar ve günlük reflekslerle sosyalleşme aracı gibi görülüp, yıllara sarih siyaset bilimi ve doktrini, alelade ve sıradan bir meşgaleye dönüştürülmüştür. Bugün bir tarafta olan, ertesi gün diğer tarafı savunabiliyor. Ne yazık ki toplumda ve siyasette bu, hızlı dönen insanlar bir şekilde benimsetilmiş ve hatta bizleri yönetmeleri için aday gösterilip, bizzat bizlere seçtirilmişlerdir. Olayın en trajik kısmı da bu malum kişilerin vatandaşın oyuyla seçilmiş, yani meşru kişiler olmalarıdır. Elbette buradaki en büyük kusurlu bu tür insanlara prim vererek, bizlerin karşısına aday olarak çıkaranlardır.''

Tambova, siyasilerin yer ve parti değiştirmesinin örneği olarak Eskişehir’de, 6 aylık siyasi hayatı olan bir kişinin iki parti değiştirip, muhalefetten iktidara transfer olarak hem nakdi, hem de siyasi manada ihya olan bir vekil seçtirilmesi olduğunu ileri sürerek, şunları kaydetti:

''Bu ve benzeri kişiler, partilerde alan açıldığı için siyasal sisteme dahil olabiliyor. Bu vaziyetin en büyük suçlusu da genel başkanlar ve onların bitmeyen hırsı, kibri ve kimsenin bilmediği gizli hesaplarıdır. Çünkü partilerde şeffaflık yoktur, samimiyet, liyakat ve hakkaniyet hiç yoktur. Siyasette, olumsuz izler bırakacak bir kişiyi Eskişehir’e ve partisine aday olarak dayatıp, milletvekili seçtiren ve şimdi karşı tarafta diye en gür tonla eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Eskişehirliler dümenci birini, belediye başkanı seçmeyecektir' diyerek, bir de Eskişehirlilere akıl vermektedir. Bence Akşener’de en az bu malum vekil kadar dümencidir, zira siyasette, esamesi dahi olmayan birini, vekil seçtirmiş ve henüz kendisiyle ilgili şaibeler de giderilmediği halde subliminal mesajlar vererek ayıbını örtme gayretindedir.''

Hibya Haber Ajansı