Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Siyasilerden milli muharip uçak “KAAN” mesajı

Siyasiler, miili muharip KAAN’ın ilk uçuşunu gerçekleştirmesinin ardından mesaj yayımladı.

Siyasiler, miili muharip KAAN'ın

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye’nin ilk 5. nesil muharip uçağı KAAN’ın ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdiğini belirterek, ‘’Barındıracağı elektronik harp sistemleri, üstün teknoloji ürünü mühimmatları ve gelişmiş entegre lojistik altyapısı ile başlı başına bir ekosistem oluşturan KAAN, Türkiye Yüzyılı’nın semalarını koruyacak; yeni teknolojilerin öncüsü olacak.’’ dedi.

Milli muharip uçağı KAAN’ı geliştiren ve üreten Türk Havacılık Uzak Sanayii ekibini tebrik eden Yılmaz, ‘’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yerli ve milli teknolojilerle çok daha güçlü bir gelecek inşa etmeye devam edeceğiz.’’ ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır mesajında, ‘’Türk’ün çelik kanatları gökyüzünde! Boyumuz boylansın, soyumuz soylansın. Hak ile, adaletle yeryüzü aydınlansın…Milli muharip uçağımız KAAN’ı geliştiren ve üreten Türk Havacılık Uzak Sanayii (TUSAŞ) ekibini ve projenin tüm paydaşlarını yürekten kutluyorum.’’ ifadelerine yer verdi.

Savunma Sanayi Başkanı Haluk Görgün ise mesajında şu ifadelere yer verdi:

‘’Sadece 5. nesil bir savaş uçağını değil, dünyada sayılı ülkenin sahip olduğu teknolojileri de KAAN üzerinden ülkemize kazandıracağız. Başta TUSAŞ mühendislerimiz ve teknik ekiplerimiz olmak üzere projede emeği olan tüm firmalarımızı yürekten tebrik ederiz. Bu, milletimizin evlatlarının başarısıdır. KAAN başta olmak üzere tüm milli çelik kanatlarımızı güçlendirmeye, semalarımızın tam bağımsız teknolojilerini milletimizin ve dostlarımızın güvenliği için geliştirmeye devam edeceğiz. Ülkemize hayırlı olsun.’’

Uçuşta katkısı olan tüm Türk Havacılık Uzak Sanayii çalışanlarını canı gönülden kutlayan Aile ve Sosyal Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ‘’Ülkemize, milletimize hayırlı olsun.’’ dedi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, KAAN'ın Türkiye'nin savunma sanayisinde ne kadar yol katettiğinin açık bir göstergesi olduğunu dile getirdi. Türk havacılığının bu kutlu gününe şahitlik etmekten gurur duyan Bolat açıklamasında, ''İlk uçuşunu tamamlayan Milli Muharip uçağımız KAAN’ın, ordumuza, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

KAAN'ın göklerde destan yazdığını söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da mesajında, milli teknoloji hamlesinin gücüyle, Türkiye'nin her alanda yükselişine şahit olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Yürü hür maviliğin bittiği son hadde kadar; insan alemde hayal ettiği müddetçe yaşar…Bu; büyük bir Milletin semalara uzanan büyük bir hayaliydi. Bu ses KAAN’ın sesi. Bu ses göğü yırtan Türk milletinin sesi.''

Yerli ve milli savunma sanayii vizyonunun gökyüzündeki simgelerinden KAAN'ın Türkiye'ye hayırlı omasını dileyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ''Türkiye Yüzyılı’nda yerli ve milli teknolojilerimizle Türkiye hızlanıyor.'' dedi.

Hibya Haber Ajansı