Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Piyasalara bakış

BIST 30 Endeksi son işlem gününde %0.59 düşüş ile 9,327 seviyesinden günü tamamladı.

BIST 30 Endeksi son

Endeks nasıl performans gösterdi

BIST 30 Endeksi son işlem gününde %0.59 düşüş ile 9,327 seviyesinden günü tamamladı. Gün içi en düşük 9,289 seviyesini gören BIST 30 Endeksi, en yüksek 9,458 seviyesini gördü.

Hisseler endeksi nasıl etkiledi

Son işlem gününde endeks genelinde azalışların çoğunlukta olduğunu izledik. TUPRS (19.59 puan) ve KOZAL (8.02 puan) endekse en çok pozitif katkı sağlayan şirketler konumunda bulunurken, THYAO (-20.31 puan) ve SISE (-15.99 puan) endekse negatif katkı sağlayan şirketler oldu.

Yabancı aktivitesi nasıl

BIST 30 hisselerinde yabancı payı azalışlarının çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Toplam 30 hissenin 18 tanesinde yabancı payı azalışı görüldü. Yabancı payı günlük bazda en fazla artan hisseler %1.78 ile FROTO ve %1.03 ile AKBNK olurken, en fazla azalan hisselerin ise %4.43 ile KOZAL ve %3.54 ile TOASO olduğu göze çarpıyor.

Hacim ne yönde ilerliyor

BIST 30 Endeksi'nde işlem hacminin son bir aylık ortalamasının altında olduğunu görüyoruz. BIST 30 Endeksi'nde 10 hissenin işlem hacmi son 1 aylık ortalamasının üzerine yükselirken, geriye kalan 20 hissenin işlem hacmi son 1 aylık ortalamasına kıyasla ortalama %26 azaldı. Diğer yandan hacmi artış gösteren hisselerin son işlem günündeki ortalama performansı %0.47 seviyesindeyken, hacmi azalış gösteren hisselerin son işlem günündeki ortalama performansı %-1.04 seviyesinde gerçekleşti.

Hisselerin momentum trendi nasıl

SI göstergesini incelediğimizde BIST 30 Endeksi hisselerinin 11 tanesinin yukarı yönlü trend bölgesi olan 50 ile 70 seviyesi aralığında yer aldığını görüyoruz. Hisseler özelinde ise KOZAL ve EKGYO hisselerinin en yüksek RSI göstergesine sahip olduğunu görüyoruz.

Dünden bugüne öne çıkanlar

Akıllı grafikleri incelediğimizde pozitif tarafta TUPRS, KOZAL ve FROTO dikkat çekiyor. Negatif tarafta ise THYAO, SISE ve PGSUS ön plana çıkıyor.

Kaynak: Halk Yatırım

Hibya Haber Ajansı