Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Orhangazi Belediyesi, BüyükAile projesi çalışmalarını Gölyaka Mahallesine taşıdı

Orhangazi Belediyesi birçok mahallede planladığı çalışmaları tamamladıktan sonra Büyükaile projesi ile Gölyaka Mahallesine hizmet çıkartması yaptı.

Orhangazi Belediyesi birçok mahallede

Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park ve Bahçeler Birimi, Zabıta, Veteriner İşleri ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlükleri, Orhangazi Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK) ve Beyaz Masa grupları çalışmalarda etkin bir rol üstlendi. Belediye Başkanı Bekir Aydın, BüyükAile çalışmasına Belediye Başkan Yardımcıları İlhan Kılıç, İbrahim Korkmaz ve ilgili birim müdürleri ile birlikte katıldı.

Belediye Başkanı Bekir Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "BüyükAile çalışmamızı merkez Mahalle çevre mahalle bakışından bağımsız olarak tüm mahallelere götürüyoruz. Hizmet anlayışımızı somut bir şekilde vatandaşlarımıza sunuyoruz" dedi.

Aydın, "BüyükAile çalışmamızı Gölyaka Mahallesine götürdük. Mahallemize birim müdürlüklerimiz, personelimiz ve Beyaz Masa ekiplerimizle birlikte gidip hemşehrilerimizin talep ve önerilerini dinledik. Ardından gerekli çalışmaları yaptık" şeklinde konuştu. Başkan Bekir Aydın, "İlerleyen zamanlarda çalışmalarımızı şehrimizin tamamına yaymayı planlıyoruz. Çünkü biz Sayın Cumhurbaşkanımızdan, durmak yok yola devam, talimatını aldık.“ ifadeleriyle açıklamasını tamamladı.

BüyükAile projesi, devleti vatandaşın yanına götürme amacı güdüyor ve Orhangazi'de tüm bölgeleri kapsayacak şekilde sürdürülüyor. Proje, ekonomik çalışmalardan sosyal belediyeciliğe, temizlik işlerinden fen işlerine kadar birçok alanı içeriyor. Bu çalışmalar, vatandaşların talepleri doğrultusunda hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştiriliyor. Dezavantajlı gruplar projede öncelikli olarak ele alınarak, Onlarla şekil olarak değil zengin içerikli çalışmalar yapılıyor. BüyükAile projesi, devleti ve yerel yönetimleri vatandaşın yanına götürerek hizmet üretme anlayışıyla, mevcut çalışmaların aksine devletin ve yerel yönetimlerin vatandaşlar için daha erişilebilir olmasını sağlıyor.

Hibya Haber Ajansı