Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Kızıldeniz’deki gerginlik Gazze’deki çatışmaların yayılma etkisini gösteriyor”

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Kızıldeniz’deki gerginliğin Gazze’deki çatışmaların yayılma etkisinin belirgin bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Kızıldeniz'deki gerginliğin Gazze’deki çatışmaların yayılma etkisinin belirgin bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi’nin Mısır temasları sırasında Kızıldeniz'deki duruma ilişkin Çin'in tutumunu detaylı olarak anlattığını hatırlatan Mao Ning, “Kızıldeniz suları önemli uluslararası mal ve enerji ticareti kanalıdır. Sivil gemilere yönelik saldırılara son verilmesi, küresel tedarik zincirlerinin ve uluslararası ticaret düzeninin düzgün bir şekilde sürdürülmesi çağrısında bulunuyoruz.” diye konuştu.

BM Güvenlik Konseyi’nin hiçbir ülkeye Yemen'e karşı güç kullanma yetkisini vermediğine dikkat çeken Mao, Kızıldeniz'deki gerilimin ve bölgesel güvenlik risklerinin artmasından Çin’in endişe duyduğunu ifade etti.

Sözcü, “Bakan Wang Yi, şu an en büyük önceliğin, Gazze'deki çatışmaların bir an önce durdurulması ve çatışmaların daha da genişlemesinin hatta kontrolden çıkmasının engellenmesi olduğunu vurguladı.” ifadesini kullandı.

Hibya Haber Ajansı