Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kayseri’nin “afet” konulu istişare toplantıları sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde TMMOB Şehir Bölge Plancıları Odası Kayseri Şubesi ile ‘afet’ konulu istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca, şehir bölge plancısı öğrencilerine yönelik de belediye ile ortak çalışma yürütülmesi konusunda fikir alışverişi yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde TMMOB

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda kenti depreme daha dayanıklı hale getirmek için büyükşehir belediyesinin gerçekleştirdiği çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kentin tüm ilgili kurum ve kuruluşları ile bir araya gelerek, deprem başta olmak üzere afetlere karşı yapılması gerekenleri masaya yatırırken, bu doğrultuda ilgili her kesimin bilgi ve görüşlerine başvurmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman ve Afet İşleri Daire Başkanı Gonca Arın, TMMOB Şehir Bölge Plancıları Odası Kayseri Şube Başkanı Tamer Cinel ve yönetimi ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu’nda afet üzerine istişare toplantısı gerçekleştirilirken, şehir bölge plancısı öğrencilerine yönelik de belediye ile ortak çalışma yürütülmesi konusunda fikir alışverişi yapıldı.

Genel Sekreter Yardımcısı Elcuman, meslek odaları ve alanında uzman yetkililerle yaptıkları toplantıların devam edeceğini, deprem başta olmak üzere afetlere yönelik bir yol haritası oluşturma gayretinde olduklarını söyledi.

Hibya Haber Ajansı