Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Karal: “İnsanlarımızın alım gücünün azalmasını kabul edemiyoruz”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, partisinin Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında açıklama yaptı.

DEVA Partisi Genel Başkan

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, son dönemde ehliyetsiz ve liyakatsız yöneticilerin ve insanların iş başına gelmesiyle Türkiye’nin bu hale getirildiğini belirterek, “Bu ülke, 1 doların 1,5 TL’ye eşit olduğu günleri yaşadı. Şimdi 3 milyon nüfuslu Gürcistan’ın larisi bile Türk lirasının 11 katı. Biz bu tabloyu, Türkiye’nin her geçen gün biraz daha fakirleşmesini, biraz daha fakruzaruret içinde olmasını, biraz daha insanlarımızın alım gücünün azalmasını kabul edemiyoruz.” dedi.

Ekonomik sıkıntılardan en çok etkilenen kesimin emekliler olduğunu belirten Karal, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) emeklilerle ilgili verilen bütün önergelere iktidar partisinin olumsuz oy verdiğinin altını çizdi.

Emeklilerin yaşadıkları maddi sıkıntıların farkında olduklarını kaydeden Milletvekili Karal, “Daha birkaç gün önce Yozgat’ta et kuyruklarına girmişler, saatlerce ucuz et alabilmek için sırada beklemişler. Biz bu tabloyu kabul edemeyiz, etmiyoruz. Türkiye’nin her geçen gün biraz daha fakirleşmesini, biraz daha fakruzaruret içinde olmasını, biraz daha insanlarımızın alım gücünün azalmasını biz kabul edemiyoruz. Bu ülke,1 doların 1,5 TL’ye eşit olduğu günler yaşadı. Şimdi 3 milyon nüfuslu Gürcistan’ın larisi bile Türk lirasının 11 katı. Ülkemizi bu durumlara düşürmeye kimsenin hakkı yok” şeklinde konuştu.

 

Hibya Haber Ajansı