Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İmamoğlu: “İmamoğlu’yla uğraşacaklarına bitiremedikleri konutları teslim etsinler”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB)Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Beykoz Kır Bahçesi Sosyal Tesisleri’ni CHP Beykoz Belediye Başkan adayı Alaattin Köseler ile birlikte hizmete açtı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB)Başkanı

Açılış kapsamında açıklamalarda bulunan İmamoğlu, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı, eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un, “İstanbul bütçesinden bir pay ayırsaydı da 1000 tane konut yapsaydı Hatay'a” sözlerine, “Şayet gidebilirse Hatay'a, orada neler yaptığımızı, yüz binlerce Hataylı dostumuza, kardeşimize, vatandaşımıza, hemşehrilerimize, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, nasıl hizmet ettiğimizi gider, sorar; vatandaşlardan cevap alır. Daha yeni, yaklaşık 1000 kişinin yaşadığı çok değerli bir geçici barınma merkezini açtık. Yine şu anda bir lise inşa etmek üzere temelini attık ve inşallah önümüzdeki eğitim dönemine, aylar sonra bitirip teslim edeceğiz. Hala hizmetlerimiz devam ediyor. Kendi sorumluluklarını savurmak isteyenler ancak böyle taşlar atabilir. Bence Ekrem İmamoğlu'yla uğraşacağına; Maltepe'de, Tuzla'da, Güngören'de 5 yıldır, 7 yıldır, 6 yıldır bitiremediği ve milletin feryatlarını kapımıza kadar gelen insanlarıyla duyduğumuz konutları bitirip, bir an önce teslim etsinler” yanıtını verdi.

“Her projemizi, kendi projeleri gibi anlatabilirler”

Hayata geçirdikleri projelerden de bahseden İmamoğlu, “Bir de buradan duyuruyorum: Benim açıkladığım, söylediğim, geçmişten bugüne yaptığımız, 16 milyon insanımızla beraber tasarladığımız her projemizi, kendi projeleri gibi anlatabilir. Zaten anlatıyor. Ben bundan rahatsızlık duymam. Mutlu olurum. Bizim çünkü her projemiz; halkçı belediyeciliğin, demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini içerir. Duyuyorum ve biliyorum ki; bir kısım projelerimizi, geçmişten bugüne yaptığımız ve şu an açıkladığımız projelerimizi ilan ediyorlar hemen hemen her gün. Zannediyorlar ben bundan algınlık göstereceğim. Hayır. Bilakis mutlu oluyorum. Mümkünse, bizim bu projelerimizi de allandıra ballandıra anlatsınlar. Sonuçta 1 Nisan'dan itibaren zaten ne kadar anlatırsa anlatsın, o projeleri biz yapmaya devam edeceğiz. O yolculuk, bizim güçlü yolculuğumuz olacak. Milletimizin, 16 milyon insanımızın kazanacağı bir seçim yolculuğuna gidiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı