Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“İki toplantı”, Çin’in nitelikli ekonomik kalkınmayı gerçekleştirmesine yön veriyor

“İki toplantı” olarak bilinen Çin meclisinin yıllık toplantıları (Çin Ulusal Halk Meclisi ve Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı), bu günlerde başkent Beijing’de başladı.

“İki toplantı” olarak bilinen

“İki toplantı” olarak bilinen Çin meclisinin yıllık toplantıları (Çin Ulusal Halk Meclisi ve Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı), bu günlerde başkent Beijing’de başladı. “İki toplantı” öncesinde, Çin'in nitelikli ekonomik kalkınması dünya gündeminde önemli bir yer tuttu. “İki toplantı”, Çin'in nitelikli ekonomik kalkınmayı gerçekleştirmesine yön veriyor.

Yabancı basın, “Çin hükümeti, nitelikli ekonomik kalkınma sürecinde vatandaşların yaşam seviyesini yükseltmeye çalışıyor.” ifadesini kullandı. Nitelikli ekonomik kalkınmanın sağlanabilmesi için ekonomik yapının düzenlenmesi, bilimsel inovasyonun desteklenmesi, sanayi zincirinin ve çevre koruma sektörünün geliştirilmesi gerekiyor. Çin hükümetinin 2024 yılı için belirlediği önemli ekonomik politikalar, “iki toplantı” sırasında hayata geçirilecek. Çin'in nitelikli ekonomik kalkınması, küresel ekonominin canlanmasına da önemli katkılar sunacak.

Çinli basın organlarının “iki toplantı” hakkında düzenlediği anket sonucuna göre, hukuk çalışmalarının yoğunlaştırılması, istihdamın artırılması, kırsal alanların geliştirilmesi, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi, nitelikli ekonomik kalkınma, emeklilik, eğitim, site yönetimi ve kültürel mirasın korunması, vatandaşların en çok ilgi gösterdiği konular arasında yer alıyor. 2024 yılında, Çin hükümeti, vatandaşlara daha iyi istihdam fırsatları, daha kaliteli eğitim ve daha iyi sosyal güvenlik hizmetleri sunmak için çalışmalarını sürdürecek.

“İki toplantı”, Çin’deki “Tüm Süreçte Halk Demokrasisi” sisteminin iyi bir göstergesidir. Ülkenin farklı eyaletlerinden gelen meclis üyeleri, halkın ilgi gösterdiği konuları tartışıp hükümetin yıllık çalışma planına tavsiyeler sunacak. “İki toplantı” sistemi, çağdaş siyasal sistemlerin gelişiminde kaydedilen önemli bir ilerlemedir. 

Hibya Haber Ajansı