Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde Seda Fettahoğlu anıldı

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi Fuayesi’nde düzenlenen bir törenle, oyuncu Seda Fettahoğlu anıldı.

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi

Sunuculuğunu Tolga Yeter’in yaptığı, 17 Ekim 2023 Salı günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ndeki düzenlenen anma töreninde; sanatçının ailesi, dostları ve Şehir Tiyatroları sanatçıları söz aldı. Seda Fettahoğlu ile nasıl tanıştıklarını, dostluklarını anlattılar, anılarını paylaştılar. Anma törenine; Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever, Genel Sanat Yönetmeni Yardımcıları Can Başak ve Emrah Özertem’in yanı sıra sanatçının ailesi ve Şehir Tiyatroları sanatçıları katıldı.

“Seda bu evin kızı oldu”

Törende söz alan Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever:

“Hepimizin başı sağ olsun. Bize çok yakın bir insanın kaybı çok üzücü. Ben Seda’yı ilk defa Numan.net’te izledim. Kocaman gülümsemesi, enerjisiyle çok güzel buldum, kendisini kutladım. Seda bu evin kızı oldu. Birçok oyuncu gelir gider ancak evin kızı olmayı çok az insan hak eder. Bu anma o yüzden kaçınılmazdı. Onu burdan uğurlayamamak ağır geldi. Hayat ona çok ağır gelmiş. Çok üzgünüm bu ağır kayba. Çok özel bir insanı kaybettik. Elini tutamamışız. Yattığı yer incitmesin. Buluşmak üzere diyorum."

“Bize en yakın olduğu zamanda bile çığlığını duyamadık”

Sanatçının ailesi adına söz alan Ayşe Tolga:

“Bizim ailemizin en küçüğü, neşe dolu bir kızdı. İstanbul’a geldiğinden beri çok yakındık. Bize en yakın olduğu zamanda bile çığlığını duyamadık. Tam anlamıyla bir sanatçıydı. Ailesi adına bu töreni düzenleyen herkese, Şehir Tiyatroları’na teşekkür ediyoruz."

Konuşanlar, Seda Fettahoğlu’nun kimseyi kırmadığını, hiç öfkelenmediğini, her zaman neşeli biri olduğunu, sorunun değil çözümün bir parçası olmaya gayret ettiğini ve herkesin hayatını güzelleştirmek için olağanüstü bir gayret gösterdiğini ifade etti. Çocukluk arkadaşı, aynı sahneyi paylaştığı arkadaşları, ailesi, her anıda Seda’nın her zaman iyimser ve sevecen tavrından bahsetti.

İBB Şehir Tiyatrosu geleneği üzere, Seda Fettahoğlu’nun ebedi yolculuğunu temsilen yakılan mumu; rol arkadaşı Özge Kırdı, kaidenin üzerindeki yerine yerleştirdi. Tören, sanatçıların hatıra defterine duygu ve düşüncelerini yazmalarıyla sona erdi.

Hibya Haber Ajansı