Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Filipinler Çin’i Güney Çin Denizi’nde “tehlikeli manevralar” yapmakla suçladı

Manila, 6 Mart (Hibya) – Filipinler Ulusal Görev Gücü, Çin teknelerinin iki çarpışmaya neden olmasının ardından gemilerin hasar gördüğünü ve dört kişinin yaralandığını açıkladı.

Manila, 6 Mart (Hibya)

Filipinler Ulusal Görev Gücü, Çin'i tartışmalı Güney Çin Denizi'nde gemilerine zarar veren ve dört Filipinliyi hafif yaralayan "tehlikeli manevralar" yapmakla suçlayarak, bu tür bir eylemin hayatları riske attığı konusunda uyardı.

Filipinler Ulusal Görev Gücü'nden yapılan açıklamada, Çin sahil güvenlik ve deniz milis gemilerinin iki çarpışmaya neden olduğu ve bunun da sahil güvenlik gemilerinden birinin gövdesinde yüzeysel yapısal hasara yol açtığı vurgulandı. Buna göre, iki Çin gemisinin sivil bir tedarik botuna karşı eş zamanlı tazyikli su kullanması, geminin ön camını parçaladı ve gemideki en az dört personelin hafif yaralanmasına neden oldu.

Olaylar, Filipinler'in, küçük bir Filipin askeri birliği için ileri karakol görevi gören ikinci dünya savaşı gemisi BRP Sierra Madre'ye ikmal görevi gerçekleştirmesi sırasında meydana geldi. Paslanmaya başlayan gemi, 1999 yılında Spratly Adaları'nda bulunan İkinci Thomas Shoal resifinin sığ sularında karaya oturmuştu.

Hibya Haber Ajansı