Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Eskişehir’de “Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri başladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kadın dayanışmasını güçlendirmek amacıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği etkinliklerin ilki Sivrihisar ilçesinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kadın

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü tarafından “Güçlü Kadınlar Güçlü Toplumlar” mottosuyla düzenlenen etkinlikler Sivrihisar ilçesinden başladı.

Burada kadınlara seslenen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce, “Cumhuriyetimizin 100. yılında Eskişehir’in ilk kadın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak sizlerle bir arada olmaktan onur ve gurur duyuyorum. 8 Mart kadınların haklarını hatırlatmak, sesini duyurabilmek için önemli bir gün.  Önceliğimiz hep kadınlar ve çocuklar oldu. Kadın istihdamının artırılması, eğitimler, kurslar, girişimciliğe teşvik gibi çok sayıda çalışma yaptık. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da konuşmasında, “Kadınların nüfusu şu anda yüzde 50-51. Ama bizi doğuran da kadınlar, o nedenle bu dünya yüzde 100 size ait. Bana göre 365 gün kadınlara aittir. Tepebaşı Belediyesi’nde şu an kadın çalışan oranı yüzde 40’a yaklaştı. Onun için Tepebaşı’nda kadın olmak bir şanstır. Ben seçimi kadınlar sayesinde kazanıyorum. Kadınlar sözünün eridir. Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk, 1924’te medeni yasayı kadınlar için çıkarttı. Ayrıca 1934’te de seçme seçilme hakkını veren büyük bir lider. Dünyanın en medeni ülkesi İsviçre, 1971 yılında kadına seçme ve seçilme hakkı veriyor. Nasıl bir vizyondur bu, nasıl güzel bir insandır.  İyi ki Atatürk’ümüz var. Tek liderimiz, başkumandanımız” dedi.

Konuşmaların ardından yemek ve müzik eşliğinde düzenlenen eğlence ile etkinlik tamamlandı.

Hibya Haber Ajansı