Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bursa’dan İznik’e ”Ata Sporları Kamp Merkezi”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İznik ilçesinde sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, hemşehri dernekleri temsilcileri, muhtarlar ve teşkilat üyeleriyle buluştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı

Programda bu dönem yapılan çalışmaları ve yeni dönem için planlanan projelerinden bahseden Başkan Alinur Aktaş, projeleri tüm toplumla empati kurarak hazırladıklarını söyledi.

Bursa’ya dair dertleri ve heyecanları olduğunu belirten Başkan Aktaş, “Geçtiğimiz dönemde Cumhurbaşkanımızın katılımıyla İznik Gölü kenarında 4. Dünya Göçebe Oyunları’nı gerçekleştirdik. Şimdi bu alanı tamamen ata sporları ve kamp merkezine çeviriyoruz. Okçuluk, binicilik, mas güreşi, matrak gibi geleneksel spor dallarına yönelik eğitim kampı şeklinde hizmet verecek Ata Sporları Kamp Merkezi’ni devreye alıyoruz. Yerin tahsisiyle alakalı konuyu hallettik. En kısa zamanda süreci başlatıp İznik’e değer katan ve yılın 12 ayı yaşayan bir alanı kazandıracağız. Tarihi İznik Surları ve İstanbul Kapı’da restorasyonu tamamladık. Son dokunuşları yapılıyor.” dedi.

Bursa’ya sıfırdan 6 tane kapalı pazar yeri kazandırdıklarını, İznik özelinde de çalışmalara kısa sürede çalışmalara başlamak istediklerini söyleyen Başkan Aktaş, tüm ilçelerde olduğu gibi İznik’e de aile yaşam destek merkezi oluşturacağını belirtti. İznik’e de gençlik merkezi kazandırarak gençlerin hayatına değer katacaklarının müjdesini veren Başkan Aktaş, fide fidan desteklerinin de hız kesmeden süreceğini anlattı.

Bursa Milletvekili Mustafa Varank, İznik’in çehresi ve insanlarıyla Bursa’nın müstesna ilçelerinden olduğunu söyledi. Bursa’ya ve ilçelere daha fazla projeler kazandırmak için 22 senedir çalıştıklarını belirten Varank, bu dönem yollarla ilgili konuları bir an önce bitirmek için mücadele vereceklerini anlattı.

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, 5 senedir durmadan yorulmadan çalıştıklarını belirtti. İlçenin ihtiyaçları olduğu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini de her zaman yanlarında hissettiklerini dile getiren Usta, güçlü bir şekilde seçimleri kazanarak yola devam edeceklerini söyledi.

Başkan Alinur Aktaş ve beraberindekiler daha sonra İznikli esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek görüşlerini dinledi. 

Hibya Haber Ajansı