Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Beylikdüzü Belediyesi, otizmli bireyleri uzmanlarla bir araya getirdi

Beylikdüzü Belediyesi, otizmli bireyleri uzmanlarla bir araya getirerek hastalığın tedavisindeki güncel durumun ailelere aktarılmasına katkı sağladı.

Beylikdüzü Belediyesi, otizmli bireyleri

Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen seminerde uzmanlar, doğru tanının yanı sıra doğru beslenmenin de önemine dikkat çekti. 

İlçedeki vatandaşların her açıdan bilinçlenmesi amacıyla çeşitli seminer ve toplantılar düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi bu kez biyokimya ve metabolizma uzmanı Doç. Dr. Zafer Yönden ile Özel Eğitim Öğretmeni Fatma Çevik Meydan’ı konuk etti.

Hastalığın tedavisinde beslenmenin önemine dikkat çeken Doç. Dr .Zafer Yönden, “Tanıyı koymakta netiz ama tedaviye gelince eğitim diyoruz. Peki metabolizma bu işin neresinde? Vücutta bir rahatsızlık varsa, bunun metabolik bir alt yapısının olması lazım. Bu çocukların aynı şeylerle beslenmek istemelerinin altında, bağırsak örüntülerine yerleşmiş bir bakteri grubu var. Tıbbın yeni yeni öğrendiği bir organ bağırsaklar. Ve bağırsak alışkanlıkları değiştikçe, yeme alışkanlıkları da değişiyor” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı