Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Büyükkılıç’tan “Kartal Kavşağı Projesi” açıklaması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kartal Kavşağı’nda katlı kavşak planlaması ile transit trafik akışının sağlanarak trafik sorunlarının çözüme kavuşturulmasının amaçlanacağını ifade etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç , günde 85 bin aracın geçtiği, pik saatlerde saatte zaman zaman 8 bin 500 aracın geçiş yaptığı Kartal Kavşağı’nda yeni projenin hayata geçirileceğini ifade etti.

Büyükkılıç, projenin kente yakışacağını ve o bölgede trafik sorununa köklü çözüm olacağına vurgu yaparak, “İnşallah önümüzdeki dönemde projesi hazır. Buradan Mehmet Özhaseki bakanımıza da bir teşekkür edelim, Dünya Bankası’ndan uygun koşullarda kaynağı da hazır. Şehrimize sevdalı bakanımızın, en büyük desteklerini esirgemediğini ve gerekli katkılarını sağladığını paylaşmış olalım.” diye konuştu.

Kartal Kavşağı ile birlikte 4 kavşağı hayata geçirmiş olacaklarını belirten Başkan Büyükkılıç, “Kartal Kavşağı’mızla birlikte üniversitemizin önündeki kavşakla devam ediyoruz. Tacettin Bulvarı kısmına gelen kavşak ve aynı zamanda Hisarcık tarafından inen kavşak şeklinde toplam 4 kavşak hayata geçmiş olacak.” dedi.

Büyükkılıç, Kartal bölgesindeki kavşakların planlanması kapsamında kavşaklarda altgeçit, hemzemin ve üstgeçit olacak şekilde 3 katlı kavşak planlaması ile transit trafik akışının sağlanarak trafik sorunlarının çözüme kavuşturulmasının amaçlanacağını sözlerine ekledi.

Hibya Haber Ajansı