Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bakan Tunç: “Soruşturma kapsamında 8 şüphelinin gözaltındaki işlemleri devam etmekte”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Erzincan’ın İliç ilçesinde bulunan maden sahasında meydana gelen toprak kayması olayında 8 şüphelinin gözaltındaki işlemleri devam ettiğini ve soruşturmanınn tüm yönleriyle sürdürüldüğünü belirtti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,

Bakan Tunç, Erzincan’ın İliç ilçesinde bulunan maden sahasında meydana gelen toprak kayması nedeniyle kaybolan işçilerin bulunması için arama-kurtarma çalışmalarının devletin ilgili tüm kuruluşları tarafından titizlikle yürütüldüğünü belirtti.

Olayla ilgili Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde İliç Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan ve 4 Cumhuriyet Savcısının görevlendirildiği adli soruşturmanın devam ettiğinin altını çizen Bakan Tunç, şunları kaydetti:

“Jeoloji, iş sağlığı, maden, inşaat, ziraat, çevre, harita ve kimya alanında uzman 8 kişiden oluşan bilirkişi heyeti, toprak kaymasının nedenlerini ve sorumlularını tüm yönleriyle araştırmaktadır. Yürütülen soruşturma kapsamında sorumlu oldukları değerlendirilerek gözaltına alınan ilgili şirketin işveren vekili konumundaki Kanada uyruklu bir kişinin de aralarında bulunduğu 8 şüphelinin gözaltındaki işlemleri devam etmekte olup, soruşturma tüm yönleriyle sürdürülmektedir.”

Bakan Tunç, Erzincanlı vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, işçilerin sağ salim kurtarılmasını diledi.

Hibya Haber Ajansı