Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bakan Kacır: “Şanlıurfa’nın yıldızı daha da parlayacak”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Şanlıurfalı sanayicilerle bir araya geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı

22 yıl önce Şanlıurfa’da 1 organize sanayi bölgesi bulunuyorken, bu sayıyı 5’e çıkardıklarını aktaran Kacır, "OSB’lerimizde istihdam 29 bine ulaştı. OSB’lerimizde çarkların daha da güçlü dönmesi için 3 milyar lira kredi desteği sağladık. Planlı sanayileşmeyle şehrimizin üretim altyapısını genişletirken yatırım teşvik sistemimizle Şanlıurfa’yı bir cazibe merkezine dönüştürdük." dedi.

Bakan Kacır, son 22 yılda düzenlenen 2 bin 200’den fazla yatırım teşvik belgesiyle Şanlıurfa'ya 100 milyar liralık bir yatırım kazandırdıklarının altını çizerek şunları dile getirdi:

"97 binden fazla istihdamın önünü açtık. KOSGEB 1990 yılında kuruldu. Fakat Şanlıurfa’da 2002 öncesinde yalnızca 26 KOBİ’miz KOSGEB desteklerinden yararlanma imkânı bulmuştu. Son 22 yılda ise KOBİ’lerimizin hamisi KOSGEB Şanlıurfamız’da 19 binden fazla KOBİ’ye 1,5 milyarın üzerinde destek sağladı.   Türkiye Deprem Sonrası Ekonomik Canlanma Projesi kapsamında; Şanlıurfa’da KOBİ’lerimize 36 ay vadeli ve ilk 24 ayı geri ödemesiz olmak üzere 650 bin liraya kadar finansman desteği sunduk. Bu kapsamda şehrimizde 2 bin 206 işletmeye 584 milyon lira destek ödemesi yaptık. Şanlıurfa’nın yıldızı daha da parlayacak."

Hibya Haber Ajansı