Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AŞTİ yenileme çalışmalarının ardından yeni bir görünüme kavuştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarıyla daha modern bir görünüm kazanan Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ), sosyal alanlarıyla da Başkentliyi misafir etmeye devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği

Yenileme çalışmalarının tamamlanmasının ardından daha nitelikli kullanım alanlarına kavuşan AŞTİ’de kütüphane, ders çalışma alanı, çocuk oyun alanı, toplantı salonları, sergi, gösteri salonu, modern büfeler, başta öğrenciler olmak üzere şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşlardan ilgi görüyor.

Türkiye’nin en büyük ve en eski otobüs terminallerinden biri olan AŞTİ, yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilecek işlevsellikte vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Özellikle öğrenciler için konforlu ve modern bir ders çalışma alanı sunan terminalde ücretsiz internet imkanı da sağlanıyor.

İkinci etap çalışmalarının da tamamlanmasının ardından, AŞTİ’nin giden yolcu katındaki mevcut büfeler kaldırılarak yerlerine 26 büfe yapıldı. Yan kanatlarda boşaltılan gişe yerlerine ise 10 dükkan tahsis edildi. Otobüs yazıhaneleri de vatandaşların ulaşımı ve yoğunluk bölgelerine göre yeniden düzenlenirken yenilenen otobüs yazıhaneleri ve büfeler de daha işlevsel ve nitelikli bir hale getirildi.

Hibya Haber Ajansı