Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Agrotech’in yazılımına uluslararası talep

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş’nin yüzde 100 yerli ve milli kaynaklarıyla geliştirdiği yazılımına uluslararası talep geldi.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şöyle denildi:

''Şirketimizin halka arz sürecinde kesin izahnamede detaylarına yer verilen yapay zeka (AI) ve robotik yazışma tabanlı yeni nesil e-ticaret ürünümüz olan 'Bychat' yazılımımızın iki ayı aşkın süredir devam eden yeterlilik testleri başarıyla sonuçlanmıştır.

Bychat ürünümüzün kullanımı için merkezi Hong Kong'da bulunan Amerika-Avrupa-Ortadoğu-Afrika ve Uzakdoğu başta olmak üzere 63 ülkede hizmet veren Ares Technology Limited şirketi ile bu ülkeleri kapsayan yıllık 'white-label' iş ortaklığı sözleşmesi imzalanmıştır. Bu sözleşmeyle ilgili firmanın yaklaşık yıllık 1,2 milyar dolar (yaklaşık 36 milyar TL) hacme sahip tüm e-ticaret ve dijital dönüşüm süreçleri yüzde 90 bağlı ortaklığımız olan Grid Teknoloji Ltd. tarafından yapay zeka ürünümüz Bychat ile sağlanacaktır. Bu ticaret hacminin yüzde 2'lik tutarı (yıllık yaklaşık 720 milyon TL) bağlı ortaklığımız Grid Teknoloji Ltd'e ödenecektir. Buradan elde edilecek tutar tam konsolidasyon olarak raporlanan bilançomuza da yansıyacaktır.''

Hibya Haber Ajansı