Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Viop gün ortası

Haftanın son işlem gününde ABD vadelileri hafif alıcılı seyirler izlerken, Avrupa endekslerinde ise alıcılı seyirler hakim. Asya piyasaları günü ağırlıkla yeşil tonda tamamladı. Ekim vadeli endeks sözleşmesi tarafında ise güne satıcılı başlangıçların ardından satışların karşılandığı görülmekle birlikte mevcut durumda ise sınırlı satıcılı seyirlerin devam ettiğini izliyoruz.

Haftanın son işlem gününde

BIST – 30 Yakın Vade

Haftanın son işlem gününde ABD vadelileri hafif alıcılı seyirler izlerken, Avrupa endekslerinde ise alıcılı seyirler hakim. Asya piyasaları günü ağırlıkla yeşil tonda tamamladı. Ekim vadeli endeks sözleşmesi tarafında ise güne satıcılı başlangıçların ardından satışların karşılandığı görülmekle birlikte mevcut durumda ise sınırlı satıcılı seyirlerin devam ettiğini izliyoruz. Teknik görünümde sözleşmede 8.900 civarını destek bölgesi olarak takip ediyoruz. Bu bölge altındaki fiyatlamalarda 8.826 ve 8.740 seviyelerinin gündeme gelebileceğini değerlendiriyoruz. Yukarı tarafta ise 9.086 civarı direnç olup, bu seviye üzerindeki hareketlerde 9.150 ve 9.253 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir.

 

Dolar/TL Yakın Vade

Yurt içerisinde veri akışının sakin seyrettiği bir gündeyiz. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da uluslararası yatırımcıları ile olan temasları izleniyor. Şimşek, haftaya ise IMF ve Dünya Bankası’nın toplantılarına katılacak. Günün geri kalanında ise ABD tarafında açıklanacak istihdam verileri takip edilecek. Tarım dışı istihdam verisinin açıklanmasının ardından dolar endeksinde volatilite artabilir. Kur tarafında ise etkisi sınırlı kalabilir. Bu görünüm altında Dolar/TL spot kuru, saat 13:05 itibariyle 27,62’li seviyelerde bulunuyor. Ekim vadeli Dolar/TL sözleşmesi ise 28,21 civarında hareket ediyor. Dolar endeksi 106,37 civarında hareket ederken, ABD 10 yıl vadeli tahvil faizleri yüzde 4,73’lü seviyelerde hareketini sürdürüyor.

Günün ilk bölümünde en fazla işlem gören pay vadeli sözleşmeleri:    FPETKM, FEKGYO, FYKBNK

Kaynak Gedik Yatırım

Hibya Haber Ajansı