Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şirket haberleri

AKBNK – Banka tarafından Abu Dhabi Commercial Bank, Citi, Emirates NBD Capital, J.P. Morgan, MUFG ve Standard Chartered Bank’dan oluşan banka grubu, küresel yatırımcılarla 6 Mart 2024’te başlayacak bir seri toplantı düzenlenmesi amacıyla yetkilendidliği açıklandı.

AKBNK – Banka tarafından

AKBNK – Banka tarafından Abu Dhabi Commercial Bank, Citi, Emirates NBD Capital, J.P. Morgan, MUFG ve Standard Chartered Bank'dan oluşan banka grubu, küresel yatırımcılarla 6 Mart 2024'te başlayacak bir seri toplantı düzenlenmesi amacıyla yetkilendidliği açıklandı.
AKSEN – Şirketin Taşkent B ve Buhara doğalgaz santrallerinin modernizasyonu için Wartsila ile yürütülecek proje kapsamında Bayern LB ile kredi sözleşmesi imzalandığı, Wartsila ile yürütülecek proje kapsamında her iki santralde toplam 50 MW artış beklendiği, Özbekistan santrallerinden elde edilen yıllık FAVÖK katkısının 2025 yılında bir önceki yıla göre %10 oranında artırmasının beklendiği açıklandı.
ASGYO – Ankara Çankaya’daki 9.300 m2 büyüklüğündeki arsanın üzerindeki Ankara Kanyon projesinin inşaatının tamamlanarak iskanının alındığı açıklandı.
AHGAZ & ENERY – Dünya Katılım Bankası’nın sermayesinin 3 milyar TL’den 6 milyar TL’ye yükseltilmesi durumunun Bankacılık Kanunu hükümleri açısından bir sakıncasının bulunmadığı açıklandı.
ANELE – Şirket bağlı ortaklığı Anel Engineering & Contracting tarafından Shotton Kağıt İşleme Fabrikasının Mekanik ve Elektrik işleri ile ilgili devam eden sözleşme görüşmelerinde, niyet mektubu kapsamında ilave 1 aylık süre uzatım onayı alındığı açıklandı.
AZTEK – 147 gün vadeli 257,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
BMSTL – Şirketin Avrupa'da yerleşik firmadan toplamda 16,5 milyon TL bedelli sipariş aldığı açıklandı.
CANTE – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1,3 milyar TL’den 10 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
CVKMD – Şirket bağlı ortaklığı Hayri Ögelman Madencilik’in yurt dışında bir şirket ile 1,1 milyon dolarlık Maden Cevheri Satışı konusunda anlaşma sağladığı açıklandı.
DOAS – Şirket ile B – Shıver arasında Distribütörlük Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
EKGYO – Ebruli Kayaşehir projesinin yüklenişi ile yapılan Sözleşmeye ek protokol ile 703 milyon TL olan Askeri Şirket Payı Toplam Gelirinin 1,2 milyar TL’ye yükseldiği açıklandı.
EKGYO – Şirket ile THYAO arasında imzalanan sözleşme kapsamında İstanbul Arnavutköy Dursunköy 3. Etap 4. Kısım Konut, Ticaret ve Sosyal Donatı İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin sözleşmesinin yüklenici ile 3,4 milyar TL bedelle imzalandığı açıklandı.
EKGYO – Şirket ile THYAO arasında imzalanan sözleşme kapsamında İstanbul Arnavutköy Dursunköy 3. Etap 2. Kısım Konut, Ticaret ve Sosyal Donatı İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin sözleşmesinin yüklenici ile 3,6 milyar TL bedelle imzalandığı açıklandı.
EUPWR – Şirketin UDEAŞ tarafından yapılan 2,7 milyon dolarlık ihalede birinci olması sonrasında, ihalenin şirket uhdesinde kaldığı açıklandı.
EUKYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 5 Nisan’a kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildi.
ELITE – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 250 milyon TL’den 2,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
FONET & SONME – VBTS kapsamında şirket paylarına 5 Nisan’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.
GEDIK – Startup Bilişim Teknoloji’deki 382.500 adet payın 382.500 TL’ye  Inveo Portföy Yönetimi Birinci Fintech GSYF’ye devredilmesine karar verildiği açıklandı.
INVEO – Şirket ve grup şirketlerine ilişkin 2024 yılında tamamlanması planlanan sadeleşme projesi kapsamında Sadeleşme Projesi tamamlandığında, şirketin doğrudan yatırım yaptığı şirketlerin GEDIK, Inveo Portföy ve Finveo Yatırım Holding, Misyon Yatırım Bankası,  Inveo Ventures ve HiVC ve Inveo Araç Kiralama olmasının planlandığı açıklandı.
INVEO – Sadeleşme Projesi kapsamında BV Teknoloji’de sahip olunan 1.358.740 adet payın 47,2 milyon TL’ye Inveo Ventures'a, Devexperts Bilgi Dağıtım’da sahip olunan 5.549 adet payın 1,8 milyon TL’ye Inveo Portföy Yönetimi Birinci Fintech GSYF’ye, Devexperts Teknoloji’de sahip olunan 4.995 adet payın 4,3 milyon TL’ye Inveo Portföy Yönetimi Birinci Fintech GSYF’ye, Inveo Portföy Birinci Gaming ve E-Sports GSYF’de sahip olunan 1.967.340 adet payın Inveo Ventures'a devredileceği açıklandı. 
INVEO – Novel Scala’daki 55.000 adet payın 24,0 milyon TL’ye HiVC Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na devredilmesine karar verildiği açıklandı.
INVEO – Detay Danışmanlık’taki 1.306.050 adet payın 49,2 milyon TL’ye HiVC Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na devredilmesine karar verildiği açıklandı.
INVEO – Ichain Yatırım Holding’de sahip olunan 10.000.000 adet payın 12,8 milyon TL’ye GEDIK’e devredilmesi için sözleşme imzalanmasına karar verildiği açıklandı.
KZBGY – Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesi yapı ruhsatları iptal davası kapsamında Mahkeme tarafından davanın reddine karar verildiği açıklandı.
KAPLM – VBTS kapsamında şirket paylarına 5 Nisan’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 5 Nisan’a kadar uzatıldı.
MAGEN & PAPIL & SAMAT – VBTS kapsamında şirket paylarına 5 Nisan’a kadar kredili işlem yasağı getirildi.
MOGAN – Şirket payları 7 Mart’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
PCILT – Yüksel Tıraş tarafından 178.842 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
RALYH – Şirketin bağlı ortaklığı Ral Yapı’nın Ankara’da 10.795 m2 arsa üzerinde inşaatına başlanacak proje ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ruhsat başvurusu yapıldığı, öngörülen hasılat bedelinin 2,5 milyar TL olduğu açıklandı.
RUBNS – Şirketin İstanbul Texhibition fuarına katılım sağladığı açıklandı.
SASA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 15 milyar TL’den 60 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildi.
SISE – Şirketin iştiraki SIBV’in Mısır'da ikinci hat yatırımının gerçekleştirilmesi için yeni bir şirket kuracağı açıklandı.
TATGD – 179 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
VAKBN – 92 gün vadeli 277,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı