Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MSB, otizmli çocuğun hayalini gerçekleştirdi

Adana’nın Seyhan ilçesinde yaşayan Dürdane Öğdüm, 9 yaşındaki otizm tanılı oğlu Batuhan’ın en büyük hayalini Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) desteğiyle gerçekleştirdi.

Adana’nın Seyhan ilçesinde yaşayan

Bakanlıktan yapılan açıklamada Adana’nın Seyhan ilçesinde yaşayan Dürdane Öğdüm, 9 yaşındaki otizm tanılı oğlu Batuhan’ın en büyük hayalini Bakanlığın desteğiyle gerçekleştirdiği belirtilerek, “Her gün gökyüzünde uçma hayali kuran 9 yaşındaki otizm tanılı Batuhan için Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'e bir mektup yazarak oğlunun uçuşa olan merakı ve havacılık sevgisinden bahsetti.” ifadesine yer verildi.

Bakan Güler’in anne Dürdane Öğdüm’ün bu isteğine kayıtsız kalmadığı kaydedilen açıklamada “Adana da bulunan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’na Batuhan'ı, annesi ve kardeşi ile birlikte misafir ederek pilot ve komutan abileri ile birlikte güzel bir gün geçirmelerini sağladı. Kalkış yapan uçaklara el sallayarak onları uçuşa uğurlayan Batuhan ve kardeşi, ayrıca F-16 savaş uçağının simülatöründe uçuş yaparak ilk uçuş sertifikasını da almaya hak kazandı.” denildi.

Hibya Haber Ajansı