Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

L’Oreal Türkiye, Ebeveynlik İzni Manifestosu’nu yayımladı

Çalışanlarının ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan L’Oreal Türkiye, “önce insan” yaklaşımı ile hazırladığı “Ebeveynlik İzni Manifestosu”nu yayımladı.

Çalışanlarının ve ailelerinin hayatlarını

L’Oreal Türkiye, tüm ebeveynleri duygusal olarak anlayarak bu süreçte her zaman onların yanında olacağının sözünü veriyor.  Kapsayıcılık ve hakkaniyeti odak noktasına alan manifesto kapsamında ebeveynlik yolculuğundaki çalışanlarına işindeki özlük haklarının, pozisyonlarının, terfi ve gelişim süreçlerinin etkilenmeyeceğinin; hiçbir şekilde negatif ayrımcılığa maruz kalmayacağının taahhüdünü veriyor. Yeni bir hayata adım atılan bu özel dönemde, ebeveyn olmanın mutluluğunun yanında başarılı bir kariyer elde etmek isteyenler için L’Oreal Türkiye, anne ve babaların ebeveynlik süreçlerinde huzur ve güven içinde hissetmeleri için onları destekliyor.

L’Oreal Türkiye anne baba dostu politikalarını sıraladı

L’Oreal Türkiye, ebeveynlik iznindeki çalışanın çocuğuyla daha fazla ve keyifli vakit geçirilebileceği yenilikleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda;

  • Yasal doğum izni 16 hafta iken L’Oreal Türkiye’de 18 hafta olarak uyguluyor.
  • Yasal babalık izni 5 gün iken L’Oreal Türkiye’de 6 hafta olarak uyguluyor.
  • Güçlü bir geleceğin güçlü ebeveynlerle inşa edileceğini savunan L’Oreal Türkiye’de, ebeveynlerin ve yeni aile üyesinin sağlığı için ücretsiz çalışan destek programı uyguluyor.
  • Ebeveynliğe adım atacak çalışanları için ilk yardım eğitimi sunan L’Oreal Türkiye’de, ebeveynlik izni boyunca da her zaman eğitimlerden yararlanma imkanı sağlıyor.
  • Ebeveynlik izni öncesinde ve sonrasında ihtiyaç dahilinde aileye rehberlik edecek “ebeveyn buddy”ler ile ebeveynlerin deneyimlerini ve yaşadıklarını paylaşması sağlanır.
  • Yeni bir hayata adım atılan bu özel dönemde mutluluğu paylaşabilmek için L’Oreal Türkiye ayrıca, bebek hediye paketi hediye ediyor ve doğum yardımı sunuyor.

Hibya Haber Ajansı