Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Katar/Al Thani: “UNRWA Filistinliler’e yardım ulaştırabilecek tek kurumdur”

İSTANBUL – 30.01.024 – HİBYA – Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdulrahman Al Thani, Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nın (UNRWA) rolünün bölgede çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “UNRWA, Gazze ve Batı Şeria’daki Filistinliler’e yardım ve yardım ulaştırabilecek tek kurumdur” dedi.

İSTANBUL - 30.01.024 -

Atlantik Konseyi'nde bölgesel gerilimi azaltma, Gazze'deki savaş ve Katar-ABD ilişkilerine ilişkin konuşan Al Thani, UNRWA için finansman kesintileri nedeniyle Filistin'de büyük acılar çekildiğine dikkat çekti.

Gazze'nin insanların gidecek, sığınacak hiçbir yeri olmayan tek çatışma bölgesi olduğunu dile getirerek, "Hatta çatışmanın başlangıcından bu yana kendilerine tahsis ettikleri ve ayırdıkları güvenli bölgelerle bile, o güvenli koridorlar, o güvenli bölgeler bombalanıyor ve orada onlar için güvenli bir yer yok" dedi.

Al Thani, barışçıl bir bölgeye sahip olunmasının tek yolunun iki devletli çözüm olduğunun altını çizerek "Katar'ın savunduğu ve inandığı şey bu. Bizim tutumumuz, Filistinlilerin kaderinin Filistinlilerin elinde kalması yönündedir" dedi.

Hibya Haber Ajansı