Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Güney Kore heyetinden Başkan Büyükerşen’e ziyaret

Eskişehir’deki konserde sahne almak üzere şehre gelen ünlü soprano Sunah Moon ile beraberindeki akademisyen ve sanatçıların da aralarında bulunduğu Güney Kore heyeti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Eskişehir’deki konserde sahne almak

 Ziyaret nedeniyle heyete teşekkür eden Büyükerşen, Güney Kore halkı ile Türk halkının tarihsel güçlü bir bağı olduğunu belirterek, “Paju ile uzun yıllara dayanan kardeş şehir ilişkilerimiz, iki şehir ve iki ülke arasında her alanda büyük bir kardeşlik köprüsü oluşturdu.” dedi.

Güney Koreli ünlü soprano Sunah Moon ve Dünya Geleneksel Kostüm Kültürü Araştırma Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Sang Eun Lee de Başkan Büyükerşen’e nazik misafirperverliği sebebiyle teşekkür ederek, “Eskişehir’de bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. İki kardeş ülke her zaman çok yakın oldular. Sıcak karşılamanız için çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükerşen’in Paju şehri ile birlikte Eskişehir’de hayata geçirilecek olan Türk-Kore Dostluk Parkı Projesi’ni de aktardığı ziyarette Güney Kore heyeti Büyükerşen’e Kore milli kıyafetlerinin giydirildiği bebek ve Sunah Moon'un ses albümünü hediye etti.

Karşılıklı hediye takdiminin ardından ziyaret çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

Hibya Haber Ajansı