Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gazeteci Zekeriya Çelik’e Hakaret Davası: İsrail Konser Videosu Tartışması

Gazeteci Zekeriya Çelik, K.K. ve B.K.’nin İsrail’e konser verirken çekilen bir videoyu paylaşması üzerine hakaret davasıyla karşı karşıya. Çelik, videoyu başka kullanıcılardan gördüğünü ve içeriğin suç içerdiğini bilmediğini belirtiyor. İddialara karşı çıkarak asıl meseleyi, sanatçıların İsrail’deki olaylara duyarsızlığına odaklıyor.

Gazeteci Zekeriya Çelik, K.K.

Ünlü ikili K.K. ve B.K., 7 Ekim Hamas operasyonu sırasında İsrail’e konser vermeye giderken çekilen bir videoyu paylaşan gazeteci Zekeriya Çelik’e hakaret davası açtı. Çelik, konuyla ilgili bir röportajında şu ifadeleri kullandı:

“7 Ekim’de İsrail’de verdikleri konserin videosunu tepki göstererek paylaşan gazeteci Zekeriya Çelik’e hakaret davası açtı. Ben bu videoyu başka sosyal medya kullanıcılarından görerek paylaştım. Üzerindeki yazı ve hakaret olarak anılan kelimenin suç olduğunu bilmiyordum. Benim ibarem, onlar bebek katlederken bunlar da eğleniyorlarmış, yazıklar olsun. Ayrıca, yorumlarda bir kullanıcı ile aramızdaki yazışmada böyle pisliklere ibaresini de kendilerince farklı algılamış ve üstlerine almışlar, dava açmışlar.”

Çelik, asıl mesele olarak hakaret iddialarına inanmadığını belirterek şunları ekledi:

“Herkesten sakladıkları, hiçbir televizyon kanalının haber yapmadığı İsrail’deki siyonist katillere verdikleri konseri, benim paylaşarak yüzbinlere ulaştırmam olmuş gibi. Nedense bu sanatçılar, konu ağaç, böcek, köpek, kuş olunca hep bir ağızdan ülkeyi ayağa kaldırırlar. Ama konu Müslümanların katli, bebek ve çocukların annelerinin katliamı olunca sus puslar. Hele bunu İsrail yapıyorsa kimsede çıt yok. İlk günden beri 40 bin kişi katledildi, dünya ayakta ve eylemde. Türkiye’deki bu siyonist seviciler sessiz, sanki hiçbir şey olmuyormuş gibi. Yazıklar olsun size.” ifadelerini kullandı.

Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Haberin detayına ilişkin Zekeriye Çelik’in Röportajı;

Haber:
Can AYDEMİR