Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Daikin, “Temiz Hava Elçileri” projesiyle köy okullarında çevre bilinci kazandırıyor

Daikin Türkiye’nin çocukları doğru hava konusunda bilinçlendirmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Daikin Türkiye’nin çocukları doğru

Hayata geçirdiği Temiz Hava Elçileri projesi tüm hızıyla devam ediyor. Seçilen okullarda birer ‘temiz hava sınıfı’ oluşturarak yarının büyüklerini bilinçlendirmeyi amaçlayan Daikin Türkiye, 2023 mali yılı içerisinde 6’sı Kocaeli’nin çeşitli ilçelerinde; biri de İstanbul’da özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim aldığı bir okul olmak üzere toplam 7 okulda daha temiz hava sınıfı açtı. Projenin başladığı 2017 yılından günümüze kadar 21 okulda temiz hava sınıfı açan Daikin Türkiye, şu an 1840 olan temiz hava elçisi sayısını 2025 yılına kadar daha da artırarak, 3 bin temiz hava elçisi sayısına ulaşmayı hedefliyor.

Yarının büyükleri, geleceğin teminatı çocuklarımızı temiz hava ve temiz çevre konularında bilinçlendirerek yaşanabilir bir gelecek için adım atmayı hedefleyen Daikin Türkiye’nin 2017 yılında başlattığı Temiz Hava Elçileri projesi daha çok köy okuluna ulaşarak büyümeye devam ediyor. Temiz Hava Elçileri projesi kapsamında bugüne kadar birçok köy okulunda etkinlikler düzenleyen Daikin Türkiye, seçilen okullarda birer ‘temiz hava sınıfı’ açarak çocukları temiz hava konusunda bilinçlendiriyor ve onları Temiz Hava Elçileri ailesinin bir üyesi olarak görevlendiriyor. Böylelikle yerlere çöp atmama, ihtiyaç dışı akan muslukları ve açık ışıkları kapatma gibi konularda sorumluluk bilinci aşılanıyor ve topluma faydalı bir faaliyetin içinde yer almaları sağlanıyor.

Proje kapsamında 2022 mali yılında Adana, Mardin ve Diyarbakır’daki köy okullarında “temiz hava sınıfı” açarak Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden daha çok çocuğa ulaşmayı hedefleyen şirket, 2023 mali yılında da çalışmalarını sürdürdü. Bu doğrultuda, 6’sı Kocaeli’nin çeşitli ilçelerinde, biri de İstanbul’da özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim gördüğü bir okul olmak üzere 7 adet okulda temiz hava sınıfı açılışı gerçekleştirdi. Projenin başladığı 2017 yılından günümüze kadar toplam 21 adet okulda temiz hava sınıfı açan Daikin Türkiye, şu an 1840 olan temiz hava elçisi sayısını 2025 yılına kadar daha da artırmayı ve ‘temiz hava elçisi’ çocuklarımızın sayısını 3 bine çıkarmayı hedefliyor.

“Temiz Hava Sınıfı” nedir?

“Temiz Hava Elçileri Projesi”, Türkiye genelinde 5 ila 12 yaş aralığındaki ilköğretim öğrencilerinin temiz hava, iç ortam hava kalitesi ve iklim değişikliği konularında farkındalığının geliştirilmesi amacıyla hayata geçiriliyor. Özel olarak tasarlanan ‘temiz hava sınıfı’, Daikin markalı hava temizleme cihazının sağladığı temiz havanın dolaştığı, çocukların rahat edebileceği şekilde donatılmış bir etkinlik odası olarak konumlanıyor. Burada çocuklara temiz hava ve temiz çevrenin ne olduğu çeşitli uzmanlar tarafından eğlenceli biçimlerde anlatılarak bu konuda bir farkındalık oluşması amaçlanıyor. Etkinlik kapsamında çocuklar hava, çevre, iklim gibi konularda bilgilenmenin yanı sıra çeşitli hediyeler, ikramlar, gösteriler ve diğer oyunlarla da keyifli bir zaman geçiriyor.

Hibya Haber Ajansı