Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çin’den ABD’ye tepki

Son günlerde bazı haberlerde bir Çinli firmanın Kuzey Amerika şubesine ABD’nin ilgili makamları tarafından arama yapıldığı bildirildi. 

Son günlerde bazı haberlerde bir

Son günlerde bazı haberlerde bir Çinli firmanın Kuzey Amerika şubesine ABD’nin ilgili makamları tarafından arama yapıldığı bildirildi. 

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü bununla ilgili olarak internet aracılığıyla yaptığı açıklamada, ABD tarafının son zamanlarda Çinli şirketlere defalarca baskın düzenlediğini, bu ülkede ticari faaliyetlerde bulunan Çinli personeli sorguladığını, cep telefonu ve bilgisayar gibi kişisel ekipmanlara el koyduğunu, Çinli şirketleri ve iş adamlarını taciz ettiğini aktardı. Sözcü, bunların Çinli işletmelerin normal ticari faaliyetlerini ciddi bir şekilde etkilediğini ve Çinli işletmelerin ABD'ye yatırım yapma güvenini zedelediğini ifade etti.

ABD’nin Çinli şirketleri ve işadamlarını taciz etmeyi derhal durdurması ve onlara güvenli, şeffaf ve adil bir iş ortamı sağlaması gerektiğini vurgulayan sözcü, Çin’in gelişmeleri yakından takip ederek Çinli işletmelerin ve vatandaşların meşru hak ve çıkarlarını kararlılıkla savunacağının altını çizdi.

Hibya Haber Ajansı