Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Çin ve ABD finans alanındaki iş birliği eğilimini pekiştirmeli”

Çin Başbakan Yardımcısı He Lifeng, Çin ve ABD’nin finans çalışma mekanizmasını en iyi şekilde kullanmayı sürdürerek, finans alanındaki iş birliği eğilimini pekiştirip geliştirmesi gerektiğini belirtti.

Çin Başbakan Yardımcısı He

Çin Başbakan Yardımcısı He Lifeng, Çin ve ABD’nin finans çalışma mekanizmasını en iyi şekilde kullanmayı sürdürerek, finans alanındaki işbirliği eğilimini pekiştirip geliştirmesi gerektiğini belirtti.

He Lifeng, dün başkent Beijing’de Çin-ABD Finansal Çalışma Grubu’nun üçüncü toplantısına katılmak üzere Çin’i ziyaret eden ABD heyetiyle bir araya geldi.

Aynı zamanda Çin ile ABD arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerden sorumlu olan He Lifeng, Çin’in ABD ile iki ülke liderleri arasında San Francisco’da gerçekleştirilen görüşmede varılan mutabakatı yerine getirerek, ikili ilişkilerin sağlıklı, istikrarlı ve sürdürülebilir yönde gelişmesini hızlandırmaya hazır olduğunu kaydetti.

Çin-ABD Finansal Çalışma Grubu, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile ABD Başkanı Joe Biden arasında 2022 yılının kasım ayında Bali Adası’nda gerçekleştirilen görüşmede varılan uzlaşı doğrultusunda kurulan bir finansal iletişim mekanizması işlevi görüyor. 

 

Hibya Haber Ajansı