Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BİST100 teknik analizi

Haftaya güçlü alımlar ile başlayan BIST 100 endeksinde gün boyunca pozitif hava korundu ve endeks günü %1.48 oranında değer kazanımı ile 8471.70 seviyesinden tamamladı.

Haftaya güçlü alımlar ile

Haftaya güçlü alımlar ile başlayan BIST 100 endeksinde gün boyunca pozitif hava korundu ve endeks günü %1.48 oranında değer kazanımı ile 8471.70 seviyesinden tamamladı.

Dün banka hisselerinde etkili olan satış baskısına rağmen sanayi sektör hisseleri başta olmak üzere etkili olan alımlar endekste yükseliş trendinin devamını destekledi.

Tarihi zirveye yaklaşıldığı bu dönemde teknik göstergelerde pozitif görünümün korunuyor olmasını trendin devam açısından olumlu buluyoruz.

Ancak endeksin lokomotif sektörlerinden olan bankacılık sektör hisselerinin ve bankacılık endeksinin teknik göstergelerinde gördüğümüz güç kayıpları, tarihi zirveye yaklaşan BIST 100 endeksine temkinli bakmamıza neden oluyor.

Dün zayıf bir seyir izleyen banka hisselerinde bugünde satış baskısının etkili olması halinde endekste bozulmanın artığını görebiliriz.

Bu nedenle yeni pozisyonlar için 8562 zirvesinin üzerinde kapanış beklemenin yararlı olacağı kanaatindeyiz.

Mevcut taşınan pozisyonlar için ise bankacılık hisselerini yakında izlenmesini öneriyoruz. Banka hisselerinde satış baskısının sürmesi durumunda taşınan pozisyonlar açısında zarar kes seviyelerinin yakın tutulmasını öneriyoruz.

8562 zirvesini ilk direnç olarak takip etmeye devam edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde gerçekleşebilecek kapanış sonrasında ise 8700 ve 9000 seviyeleri üst dirençler olarak hedeflenebilir. 8400 seviyesini ise ilk ara destek olarak verebiliriz.

Kaynak A1 Capital

Hibya Haber Ajansı