Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BİST100 teknik analizi

Haftaya pozitif başlayan BIST 100 endeksi gün içinde genele yayılan satışlar ile geriledi ve %2.08 oranında değer kaybı ile 8907.65 seviyesinden kapandı.

Haftaya pozitif başlayan BIST

Haftaya pozitif başlayan BIST 100 endeksi gün içinde genele yayılan satışlar ile geriledi ve %2.08 oranında değer kaybı ile 8907.65 seviyesinden kapandı.

Geçtiğimiz hafta etkili olan satış baskısının yeni haftanın ilk gününde ivme kazandığı görüldü.

Etkili olan satışlar ile beraber teknik göstergelerde bozulma artarken, orta vadeli trend desteğinin kırılmış olması ve 22 günlük ortalamadan aşağı yönde uzaklaşılıyor olması da olumsuz görünümü artırıyor.

Banka hisselerinde geçtiğimiz hafta etkili olan satış baskısı haftanın ilk gününde de görülürken, endeksin diğer lokomotif sektörü olan ve geçtiğimiz hafta daha güçlü bir seyir izleyen sanayi sektör hisselerinin de zayıflıyor olması önümüzdeki günler açısından daha temkinli kalmamıza neden oluyor.

Dün etkili olan değer kaybı sonrasında güne tepki alımları ile başlamasını beklediğimiz endekste 9060 seviyesini ilk ara direnç olarak takip edeceğiz.

Son günlerde etkili olan geri çekilme sonrasında tepki alımlarının ivme kazanabilmesi için 9060 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleşmeli.

Aksi halde düşüş eğiliminin devamını görebiliriz. Bu nedenle yeni açılacak pozisyonlarda 9060 seviyesinin üzerinde kalıcılık görmedikçe zarar-kes ve kar-al noktalarının yakın tutulmasını öneriyoruz.

Açılış sonrasında yaşanabilecek geri çekilmelerde ise 8638 ve 8562 seviyelerini ilk destek noktaları olarak verebiliriz.

Kaynak A1 Capital

Hibya Haber Ajansı