Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Hançerli, kentsel dönüşüm çalışmalarını tanıttı

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde tanıttı, 5 yıllık görev süresi boyunca gerçekleştirdiği Avcılar dönüşüm modelini ve vatandaşların rızası ile yapılan dönüşümü sayıları ile anlattı.

Avcılar Belediye Başkanı Turan

17 Ağustos 1999 günü meydana gelen depremden etkilenen Avcılar'da kentsel yenileme çalışmaları devam ediyor. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin göreve gelmesiyle Avcılar’da yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları daha önce hiç görülmediği şekilde ivme kazandı, kentte binlerce insanının yarınını kurtaran “Hayat Kurtarma Hareketi” başlatıldı.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının yanı sıra kentte olası bir afet sonrası için de çalışmalar devam ediyor. Binlerce insanın hayatını kurtaran çalışmaları yerinde inceleyen Hançerli ve gazeteci heyeti doğal afetler için hazırlanan ‘Dönüşüm Mahallesi’ni de gezdi.

Dönüşüm mahallesi hakkında bilgi veren Hançerli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''Türkiye’de bir ilk olan Dönüşüm Mahallesi’ndeyiz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Burası yatak odası, mutfak, oturma alanı ile 47 evden oluşan bir Dönüşüm Mahallesi. Geçici bir mahalle. Kentsel dönüşümde evini yenilemek isteyen ve kiralık yer bulamayan ya da kirasını karşılayamayacak durumda olan komşularımızın yaklaşık 18 ay geçici konaklayacağı bir mahalle oluşturuyoruz.“

Hibya Haber Ajansı