Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Gürün 293 Muğlalı kadını Çanakkale’ye uğurladı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Çanakkale Zaferi’nin 109.yılında 13 ilçeden 293 kadını Çanakkale’ye uğurladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen program kapsamında Muğla’nın 13 ilçesinden 293 kadın akşam düzenlenen törenin ardından 7 otobüsle Çanakkale’yi ziyaret için yola çıktı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün uğurlama töreninde Çanakkale’deki birlikteliğe, beraberliğe dikkat çekerek Atatürk’ün yolunda Türk Milleti’nin başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığını belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ana temelinin Çanakkale'de atıldığını dile getiren Başkan Gürün, "Biz Çanakkale’ye daha çok 13 ilçemizden kadınlarımızı götürmeye çalışıyoruz. Çünkü analar evlatlarını Çanakkale’de şehit verdiler. Muğla’mızın Çanakkale’de 600’den fazla şehidi var. 1915 Çanakkale Zaferi Türk Milleti’nin büyük işgalci devletlerin planını ilk bozduğu yer. Askeri dehası ile Çanakkale’yi geçilmez yapan, Türk Milleti’nin kaderini değiştiren Atatürk Kurtuluş Savaşı’nı da Çanakkale’de gözünü kırpmadan ölüme giden milletimizin evlatları ile kazandı. Ata’mıza, Cumhuriyetimize, demokrasimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor." dedi.

Hibya Haber Ajansı