Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bakan Yerlikaya: ”Ülkemizi düzensiz göçün hedefi haline getirenlere fırsat vermeyeceğiz”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye’nin yabancılarla ilgili göç stratejilerini belirlemek, koordinasyonunu ve uygulanmasını takip etmekle görevli Göç Kurulu’nun 2024 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdiklerini bildirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

Bakan Yerlikaya, Türkiye'nin yabancılarla ilgili göç stratejilerini belirlemek, koordinasyonunu ve uygulanmasını takip etmekle görevli Göç Kurulunun 2024 yılı ilk toplantısını Bakan Yardımcıları, Göç İdaresi Başkanı, Göç Kurulu üyeleri ve ilgili birim yöneticileri ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirtti.

İnsanı önceleyen, aynı zamanda kamu düzeninden ve güvenlikten taviz vermeden bir göç anlayışını uyguladıklarını ve uygulamaya da devam edeceklerini vurgulayan Bakan Yerlikaya, "Düzensiz göçle mücadelemizdeki temel stratejimiz; Sorunun kaynak ülkelerde çözümü, etkili sınır güvenlik tedbirleri, ülke içinde etkin tespit ve yakalama, hızlı işleyen sınır dışı süreçlerinin tesisi olarak dört aşamadan oluşuyor.'' ifadesini kullandı.

Yerlikaya, ''Ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğiz.'' dedi.

Hibya Haber Ajansı