Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bakan Bolat: “Kardeş ülke KKTC’nin yanında olmaya devam edeceğiz”

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ziyareti sırasında Günsel’in üretim tesisini ziyaret ederek, test sürüşü yaptı.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat,

Bakan Bolat, KKTC ziyareti sırasında Günsel'in elektrikli araçlarıyla tanışma fırsatı bulduğunu belirterek, “Yakın Doğu Üniversitesi'nin vizyoner yaklaşımıyla hayata geçirilen bu projenin, otomotiv endüstrisinin yaratıcı inovasyon tarafına dair başarılı bir temsil olduğunu görmek bizleri çok mutlu etti.” dedi.

Ar-Ge’si ve mühendisliğiyle tamamen Türk mühendislerine ait oluşu ile Günsel’in sadece bir otomobil markası değil, aynı zamanda KKTC’nin kendi yerli ve milli teknolojilerini geliştirme yolundaki kararlılığının kesin bir ifadesi olduğunu belirten Bakan Bolat, şunları kaydetti:

“Türk mühendis ve tasarımcıların emeğiyle hayata geçirilen bu araçların test sürüşünü yapmak, geleceğin otomotiv teknolojilerine tanıklık etmek gurur verici. Türkiye olarak, bu tür yenilikçi girişimleri desteklemeye ve kardeş ülke KKTC'nin bu yolda yanında olmaya devam edeceğiz.”

Hibya Haber Ajansı